O firmie

  1. O firmie

Firma EG Brakes została założona w 1984. Od 30 lat specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości szczęk i klocków hamulcowych do samochodów. Dziś jesteśmy jednym z największych producentów w kraju. Produkty pod marką EG Brakes znalazły uznanie w kraju i za granicą, czego dowodem są posiadane przez nas niezbędne certyfikaty i homologacje. 

               Produkty EG Brakes to około 400 najczęściej kupowanych w Polsce szczęk hamulcowych oraz blisko 300 klocków hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych. Do ich produkcji stosowane są najwyższej jakości surowce i materiały cierne pochodzące od dostawców krajowych i zagranicznych.

Na zlecenie świadczymy również usługi regeneracji elementów układów hamulcowych. Nabijamy okładziny cierne na szczęki i   klocki hamulcowe oraz na tarcze sprzęgłowe.

Unowocześnianie parku maszynowego i zgodność z europejskimi standardami przyczyniają się do stałego podnoszenia jakości naszych wyrobów.  Zdajemy sobie bowiem sprawę, że tylko sprawne hamulce chronią uczestników ruchu drogowego.

Obok jakości drugim najważniejszym celem stała się szerokość asortymentu i dostępność produktów.  Staramy się wciąż udoskonalać logistykę i wprowadzać nowe pozycje do katalogu wyrobów. Oferujemy Państwu nie tylko najwyższą jakość i niezawodność, ale także  korzystną cenę i elastyczne podejście do potrzeb klienta, a to decyduje o konkurencyjności naszej oferty.